• Bizi Takip Edin:

Türkiye' de Emlak Satın Almak İsteyenler Nasıl Banka Kredisi Çekebilir

Türkiye’ de Emlak Satın Almak İsteyenler Nasıl Banka Kredisi Çekebilir

Yurtdışında Yaşayanlar İçin Konut Kredisi

Yurt dışında yaşayıp Türkiye’den ev almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan birisidir, “Yurt dışında yaşayan konut kredisi kullanabilir mi?”. Bu konuyla ilgili merakı ve soru işaretlerini gidermek için böyle bir makale hazırladık. Gelin zaman kaybetmeden bu konuyu birlikte inceleyelim.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye’deki konut kredisi ile ev alması mümkün mü? Hemen cevap verelim: Evet, mümkün. Dünyanın neresinde olursanız olun, Türkiye’den ev sahibi olmak isteyenler için hazırlanan özel konut kredisi paketlerinden yararlanarak ev kredisi kullanabilirsiniz. Fakat hazırlanan bu özel konut kredisi kampanyaları bazı koşullar özel koşullar içerebilir. Peki nedir özel koşullar?

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar Türkiye’den ev sahibi olmak ve konut kredisi başvurusu yapmak istediklerinde, hazırlanmış seçeneklere göre TL’ye ve dövize bağlı konut kredisi ürünlerini, sabit faizli ev kredisi ürünlerini veya değişken faizli konut kredisi ürünlerini kullanabilmektedirler.

Özel Konut Projeleri

Öte yandan bankaların, bitmiş konutlara veya yurt dışında yaşayanlar için hazırlanan özel projeler için kredi kullandırdıklarının altını çizelim. Konut kredisinin yalnızca gerçek kişiler için verildiğini, tüzel kişilere verilmediğini de hatırlatalım.

Bu kredilerden faydalanmak isteyenler vergi kimlik numarası, pasaport veya Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı, konuta ait kat irtifakı veya kat mülkiyeti tapusu, yurt dışındaki ikamet adresi, çalıştığı ülkedeki gelir belgesi, üç aylık kredi kartı ekstresi gibi belgeler istenmekte.

İster yurt içinde, ister yurt dışında yaşıyor olun, siz de konut kredisi kullanabilirsiniz.